A TSZ4H-RS 485 hőmérsékletkapcsoló kijelzővel kétállású szabályozóként (be/ki típusú szabályozás) használható. Ez a kapcsoló összehasonlítja a beállított hőmérsékletet a tényleges hőmérsékleti értékkel, és a beállított hőmérséklet elérése esetén engedélyezi a csatlakoztatott relé galvanikusan elszigetelt (elektromosan szigetelt) érintkezőinek kapcsolását. A kapcsolók tápfeszültsége 10–33 V DC vagy 9–24 V AC (típustól függően). Két hőmérséklet-érzékelő elem csatlakoztatható a kapcsolókhoz. A kijelző a mérési folyamat során a mért hőmérséklet aktuális értékét jelzi. Az egyes paraméterek beállítása két vezérlőgombbal történik.
A kapcsoló 5 különböző üzemmódban használható:
1. üzemmód: a kapcsoló egyetlen vezérlőként működik, amely a beállított hőmérsékleti intervallummal kapcsolja az első relét, a második relét pedig a beállított vészhőmérséklet túllépésekor kapcsolja (csak egy érzékelőelemet használ).
2. üzemmód: a kapcsoló egyetlen vezérlőként működik, amely a beállított hőmérsékleti intervallummal kapcsolja az egyes reléket (csak egy érzékelőelemet használ).
3. üzemmód: a kapcsoló kettős szabályozóként működik, amely a hőmérsékleti intervallumnak megfelelően külön-külön kapcsolja a reléket (két érzékelőelemet használ, mindegyik külön-külön minden reléhez)
4. üzemmód: a kapcsoló differenciális szabályozóként működik, amely a két érzékelőelem hőmérséklet-különbsége alapján kapcsol (hasonlóan az 1. üzemmódhoz)
5. üzemmód: a kapcsoló differenciálvezérlőként működik, amely két érzékelőelem hőmérséklet-különbsége alapján kapcsol (hasonlóan a 2. üzemmódhoz)
A relé 1 kikapcsolási késleltetése 0–300 s tartományban minden üzemmódban beállítható. A mérések és az összes paraméter beállítása az RS485 ipari buszon keresztül, ModBus RTU protokollokkal (szabványosan) végezhető el. Egy egyszerű RS485/RS232 átalakítóval a kapcsoló csatlakoztatható a PC soros portjához, így különböző beállítások végezhetők el. Ehhez a www.sensit.cz/download weboldalon található szoftver használható. A kapcsolók DIN-sínre való felszerelésre készültek. A kapcsoló alkalmazási hőmérsékleti tartománya a használt hőmérséklet-érzékelő típusától függ (például a TG8 tokban lévő érzékelő esetében a tartomány -50 és 200 °C között van). A kapcsoló maximális üzemi hőmérsékleti tartománya -50 és 400 °C között van. A kapcsolók kémiailag nem agresszív környezetben való működésre készültek.
